Kosiarki boczne

Wytrzymałość i wszechstronność to bez wątpienia rozpoznawcze atrybuty Systemów Mulczowania Müthing. Unikalność w swojej klasie prezentuje kolejna grupa kosiarek bijakowych – tylno-bocznych,odznaczająca się przede wszystkim różnorodnością zastosowań. Uzyskują doskonały rezultat koszenia, a przede wszystkim umożliwiają dotarcie i bezproblemowe koszenie wysokich skarp, głębokich rowów, przydrożnych poboczy, pasów zieleni, czy terenów oddzielonych płotem etc.

Serię mulczerów tylno-bocznych otwierają kosiarki bijakowe o dużej wydajności roboczej, doskonale nadające się do koszenia poboczy drogowych, rowów czy skarp oraz do pracy na terenach zielonych (zakres nachylenia od 90° w górę i do 65° w dół), z hydraulicznym przesuwem bocznym poprzez ramię wychylne.

 

MU-H/S Vario, z całkowitym zakresem roboczym do 355 cm

MU-L/S Vario, z całkowitym zakresem roboczym do 425 cm

Kolejną grupę w tej serii tworzą kosiarki doskonale dopasowane do podłoża i gwarantujące równomierną wysokość koszenia poprzez zawieszenie głowicy koszącej na ramieniu wahadłowym. Dedykowane do pracy na skarpach.

MU-L/VS – do agregatowania z ciągnikami o mocy do 130 KM
MU-M/S – do agregatowania z ciągnikami o mocy do 160 KM

Serię mulczerów tylno-bocznych uzupełnia jeszcze kosiarka dla bardziej wymagających. Przeznaczona do współpracy z ciągnikami o mocy do 220 KM, idealnie sprawdza się w pielęgnacji dużych powierzchni użytków zielonych, łąk pól oraz poboczy trudno dostępnych. Efektywnie pielęgnuje skraje pól, rowy i wały. Poprzez optymalne rozdrobnienie skutecznie wpływa na jakość i żyzność gleby oraz redukcję chorób i szkodników. Sprawdza się również na terenach bardziej kamienistych.

MU-PRO/S Vario, z hydraulicznym przesuwem bocznym poprzez ramię wychylne, całkowity zakres roboczy do 546 cm